DZIEŃ OTWARTYCH KOSZAR – 23 WRZEŚNIA

5 Batalion Strzelców Podhalańskich w Przemyślu zorganizował Dzień Otwartych Koszar. Uczniowie klasy 4a nie omieszkali skorzystać z takiej okazji i wybrali się na szkolną wycieczkę do jednostki wojskowej. Przygotowano szereg atrakcji, aż trudno było zdecydować się, w którą stronę pójść.

Po zrobieniu zdjęcia pamiątkowego z żołnierzami w stroju galowym, uczniowie mogli oglądać prezentacje broni i sprzętu wojskowego. Niektórzy zagrali w piłkę z żołnierzami, a inni sprawdzali, ile osób wsiądzie na jednego quada jednocześnie. Były namioty medyczne i różne wozy bojowa, a jednak czołg i strzelnica najbardziej owładnęły wyobraźnię czwartoklasistów.

Po trudach czołgania się i strzelania do celu nastąpił czas na żołnierską grochówkę. Wielu chciało jeszcze dokładkę, choć w szkole czekał na nas obiad.