ZAJECIA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

15 października uczniowie klasy 3 uczestniczyli w zajęciach czytelniczych „Magiczna skrzynko, otwórz się. Książki kamishibai”. Dzięki zajęciom mogliśmy poznać japoński teatr obrazkowy i powtórzyć wiadomości na temat baśni. W rolę kamishibaiy wcieliła się Pani Katarzyna Bednarz-Soja, która opowiedziała nam „Legendę o Smoku Wawelskim” za pomocą ilustracji wykonanych na papierowych planszach, wsuwanych do drewnianej skrzynki, pełniącej rolę sceny o nazwie butai. Na zakończenie wykonaliśmy zakładki do książek techniką origami.

22 października zajrzeliśmy do pokoju QR zagadek, żeby wziąć udział w grze edukacyjnej. Podczas zajęć tworzyliśmy własne kody i odczytywaliśmy je za pomocą skanerów. Dużo emocji dostarczyło nam wyszukiwanie i rozwiązywanie kolejnych wskazówek pomocnych w odnalezieniu schowanego klucza.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Bednarz-Soja za super zabawę i naukę.