BohaterON W NASZEJ SZKOLE

BohaterOn – włącz historię! po raz kolejny przygotował materiały dydaktyczne dla szkół o tematyce historycznej mające na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego.

W tym roku wyjątkowo bogata oferta bardzo spodobała się naszym uczniom. Z ogromnym zaciekawieniem uczniowie klasy 4a oglądali teatrzyk kukiełkowy „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, który okazał się niesamowicie atrakcyjny nie tylko ze względu na treść, ale również formę (kukiełki, gra aktorów i zmyślna scenografia).

Kolejny materiał to dwuczęściowe słuchowisko „Mały roznosiciel nadziei”, który również spodobał się uczniom klasy 4a, którzy chętnie wykonywali zadania towarzyszące tym materiałom, tj. umieszczanie wydarzeń na osi czasu, czy plakat o patriotyzmie dzisiaj.

W klasie 8a temat powstania warszawskiego jest omawiany w październiku, więc materiał przygotowany przez BohaterON idealnie wzbogacił nasze lekcje. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film przygotowany przez znanego historyka (z serii filmów „Co za historia”). Każdy uczeń przygotował prezentację wybranego zagadnienia z filmu w formie pisemnej i ustnej.

Była to bardzo udana lekcja.