EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Z okazji Europejskiego Dnia Języków (26 września) uczniowie klasy 4a i 5a napisali i wysłali 20 kartek do szkół partnerskich w Europie. Działanie to podjęte zostało w ramach projektu European Languages: A Bridge for Cultural Diversity.

Przez ostatnie cztery tygodnie do naszej szkoły listonosz dostarczał przesyłki od naszych szkół partnerskich w Europie. Otrzymaliśmy pocztówki z Włoch (Bergamo, Ginosa, Pescara aż 8 pocztówek od indywidualnych uczniów), Turcji (Ankara), Chorwacji (Velika Gorica), Serbii (Kikinda), Bośni i Hercegowiny ( Bilalovac Kiseljak), Niderland (Krimpen aan den IJssel), Rumunii (Cluj), Słowacja (Nove Mesto nad Vahom), Czech (Prachatice), Słowenii (Nova Gorica) oraz Hiszpanii (Cervo i Inca na Majorce). Wszyscy uczniowie z przejęciem i fascynacją czytali piękne pocztówki. Najbardziej spodobały się te, które zostały własnoręcznie wykonane przez dzieci.

Wysłana została również jedna pocztówka w wersji „online” i otrzymaliśmy też wiele pocztówek drogą internetową.

Uczniowie klasy 4a wykonali również krótki film, w którym prezentują niektóre pocztówki i dziękują za ich nadesłanie.