W ŚWIECIE MATEMATYKI

Uczniowie klasy III realizowali projekt Wydawnictwa MAC Edukacja – Natalia i Antek w świecie wielkiej matematyki. Pracując w grupach trzecioklasiści odkrywali, czy matematyka może przydać się w kuchni, technice, mieszkaniu i sklepie? Próbowaliśmy zamienić się w prawdziwych kucharzy i przygotować sałatki owocowe zgodnie z przepisem. Majsterkując przygotowaliśmy karmniki dla ptaków. Uczyliśmy się projektować pokój, jednocześnie dbając o odpowiednie wymiary i właściwe umieszczenie mebli pokojowych. Kupowaliśmy produkty na pożywne śniadanie dla całej klasy. Razem z Natalią i Antkiem wykonaliśmy wiele zadań tekstowych i logicznych.

Umiejętności matematyczne oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem są bardzo potrzebne w życiu codziennym. Realizacja projektu sprzyjała możliwościom zastosowania własnych pomysłów i rozwiązań.