WIZYTA W NASZEJ SZKOLE PARTNERSKIEJ

Tuz po zakończeniu roku szkolnego panie koordynatorki projektu Erasmus+ złożyły wizytę w naszej szkole partnerskiej we Włoszech.

Miasto Bari przywitało nas piękną pogodą, wspaniałym centrum historycznym z bazylika Św. Mikołaja, uroczymi wąskimi uliczkami starego miasta pełnymi pan lepiących i sprzedających makaron orecchiette, straganami pełnymi smakowitych lokalnych produktów i przepełnionych słońcem południowych owoców, aromatyczną włoską kawą, targiem owoców morza, piękną architekturą nabrzeża Lungomare, szeroką piaszczystą miejską plażą i spektakularnymi sylwetkami teatru Margherita i opery Petruzzelli.

Odwiedziny w naszej szkole partnerskiej pokazały, jak bardzo gościnni są nasi partnerzy. Ze względu na trwające jeszcze we Włoszech egzaminy gimnazjalne miałyśmy szanse poznać nauczycieli i pracowników naszej szkoły partnerskiej, którzy okazali się przemiłymi ludźmi pełnymi pasji nauczania, radości życia i poczucia humoru. Uczestniczyłyśmy w sesji egzaminacyjnej trzymając kciuki za naszych włoskich gimnazjalistów. Zwieńczeniem wizyty w szkole był przepyszny lunch jedzony przy wtórze cykad w przyjemnym chłodzie szkolnego ogrodu. Niezapomniany smak focaccia barese to cos, czego nasi uczniowie musza koniecznie doświadczyć.

Naszym zadaniem było również znalezienie pięknych miejsc w regionie, które odwiedzimy już niedługo z naszymi uczniami. Oto efekty naszych poszukiwań…