WYCIECZKA O KROSNA

Uczniowie klas 5,6 i 7 rozpoczęli nowy sezon na wycieczki szkolne w naszej szkole. W piątek 9 września chwilę po 7 rano wyjechali do Krosna. Pogoda była bezlitosna i całą drogę do Krosna padało, ale tylko tyle … W Krośnie przywitała nas ciepła i sucha pogoda. Pierwszym punktem wycieczki było Centrum Dziedzictwa Szkła. Instytucja warta odwiedzenia, jeśli ktoś jeszcze tam nie był. Uczniowie nie tylko podziwiali prawdziwe cuda wytwarzane ze szkła, ale poznali mnóstwo nowych zawodów związanych z praca ze szkłem. Po krótkiej prezentacji o tym skąd mamy szkło i jak ze szkła powstają różne przedmioty, dzieci wzięły udział w warsztatach artystycznych, w czasie których stworzyli własny rysunek na szkle. Następnie powróciliśmy do zwiedzania CDS, a jeszcze wiele przed nami: robienie szklanych stempli, podziwianie siebie w krzywych zwierciadłach, czy robienie zakupów w sklepie z pamiątkami. Równo po trzech godzinach opuszczaliśmy budynek CDS, aby udać się w bardzo malownicze miejsce na podzamczu Zamku Kamieniec nieopodal Krosna. Tam dzieci mogły rozprostować nogi i poruszać się trochę przed obiadem. Kolejnym punktem w programie było zwiedzanie wspomnianego zamku z przewodnikiem. Historia tego zamku zaintrygowała Aleksandra Fredro, autora „Zemsty”. Podczas ekranizacji jego sztuki wykorzystano plenery tegoż zamku. Choć dzieci zaintrygowała najbardziej sala tortur. Pełne już wigoru i chętne na wspinaczkę po skałach dzieci z przyjemnością pozwiedzały rezerwat „Prządki” znajdujący się w pobliżu zamku. Z trudem udało się naszych uczniów powstrzymać, tak bardzo ich kusiło wspiąć się na skały… Po całym dniu na wycieczce wszyscy chętnie powróciliśmy do naszych domów.