KLUB MŁODEGO EUROPEJCZYKA

Klub Młodego Europejczyka rozpoczyna swoją działalność od lekcji historii w terenie. We wtorek13 września uczniowie klasy 6a w najbliższej okolicy nasze szkoły poszukiwali ważnych miejsc pamięci narodowej. Już na murach naszej szkoły zauważyli tablicę pamiątkową o walecznych Orlętach Przemyskich, które przecież uczyły się w tym samym budynku ponad 100 lat temu. „Dwa kroki” od szkoły jest sam pomnik Orląt Przemyskich, którego historia każdego zaciekawi. Natomiast z czasów II wojny światowej w najbliższym otoczeniu szkoły znajduje się miejsce pamięci Polaków rozstrzelanych przez niemieckich żołnierzy w 1943 r. oraz pomnik zesłańców na Sybir. Nad Sanem można również zauważyć bunkry Linii Mołotowa z czasów II wojny światowej. I tak oto w czasie jednej lekcji szkolnej uczniowie odbyli podróż w czasie i poznali historię swojego rodzinnego miasta.