OCHRĄ I WĘGLEM – PALEOLITYCZNA SZTUKA JASKINIOWA

Uczniowie klasy 5 a odwiedzili przemyskie muzeum. Uczestniczyli w prezentacji przykładów rysunków, rytów, malowideł oraz płaskorzeźb sztuki jaskiniowej z terenów dzisiejszej Francji i Hiszpanii. Uczniowie dowiedzieli się o różnych technikach i narzędziach wytwarzanych w paleolicie, a służących tworzeniu sztuki jaskiniowej. Następnie wszyscy mogli wspólnie wykonać własne „malowidła jaskiniowe”. Dzieci wykazały się sporą dozą kreatywności i przedstawiały wyobrażenia zwierząt, które urzekły ich w czasie prezentacji. Gdy ich prace wysychały, dzieci zapoznały się z wystawą o pradziejach ziemi przemyskiej. Na koniec trzeba było zanieść do szkoły „zrolowane” dzieła sztuki paleolitycznej naszych uczniów.