ERASMUS W NEWTONIE – DZIEŃ TRZECI – SŁONECZNY PATROL W BARI

Dzień trzeci naszego Erasmusa to wyjątkowa niespodzianka naszych włoskich partnerów dla nas. Ich wspaniali nauczyciele muzyki oraz uczniowska sekcja orkiestrowa przygotowali dla nas koncert popularnych melodii polskich wraz z lekcją muzyki metodą CLIL. Była to dla nas świetna możliwość do integracji z uczniami włoskimi zgromadzonymi w audytorium. 

Uroczysty koncert zakończył się wręczeniem certyfikatów językowych Cambridge dla włoskich uczniów przez pracujących tam brytyjskich nauczycieli native speakerów. Gratulujemy włoskim uczniom wytrwałości i dziękujemy za wspaniały motywator do dalszej nauki języka angielskiego.

Popołudnie dnia trzeciego upłynęło pod znakiem plaży Pane e Pomodoro. 

Znowu wygodny pociąg zabiera nas z Bari Ceglie Carbonara do Bari Centrale.

Stamtąd długim, pięknym nabrzeżem Lungomare wędrujemy na tę miejską plażę, gdzie wiejący od poprzedniego dnia mistral wzburza piękne bałwany fal. 

Plażowanie w październiku to raj dla naszych uczniów. Pełen relaks w słońcu i możliwość zabawy w piasku daje nam sposobność do odkrycia dziecka w każdym z nas. 

La dolce vita italiana…