DZIEŃ WAGAROWICZA W KLASIE 5A

W tym roku Pierwszy Dzień Wiosny, potocznie zwany Dniem Wagarowicza, dla uczniów klasy 5a był pełnym wrażeń. Rano, pomimo deszczu i ponurego nieba, cała społeczność uczniowska naszej szkoły podreptała do kina. Jedni obejrzeli najnowsze przygody „Asterixa i Obelixa”, a starsi uczniowie „Rodzice kontra influencerzy”. Po seansie każda klasa poszła w dalszą drogę ze swoimi wychowawcami. Uczniowie klasy 5a przemaszerowali raźnym krokiem w kierunku Starego Miasta. Choć nadal na niebie ołowiane chmury i dość chłodno, dzieci chętnie zwiedziły nasze przemyskie kościoły w drodze do magicznego miejsca, jakim jest Pracownia Artystyczna Ceramiczny Lis. Równo w południe, przy akompaniamencie dzwonów pobliskich kościołów, zaczęła się nasza przygoda z ceramiką. Początkowo, przyodziani w fartuchy, uczniowie wysłuchali krótkiego instruktarzu i zaczęli wyczarowywać różne kształty, z których wyłoniły się kurczaczki, króliczki i baranki. Jeszcze tylko pomalować i wracamy do szkoły.

Ale na tym nie koniec… za około dwa tygodnie odbierzemy wysuszone i wygrzane w piecu figurki.

To dopiero będzie widok!