JAK TO Z EMOCJAMI BYWA…

Emocje są nierozłączną częścią naszego życia. Bywają wspaniałe, radosne, ale są też smutne przygnębiające. Jak to w życiu szkolnym bywa mamy na co dzień kontakt z jednymi i z drugimi.

W klasie III odbył się cykl zajęć związanych z emocjami. Uczniowie łącząc się w pary, grupy, przedstawiali różne scenki dramowe. Każda scenka niosła ze sobą morał – puentę. Dzieci wcielając się w rolę wylosowanych bohaterów świetnie sobie z tym radzili. Używali do tego rekwizytów i przedmiotów. Publiczność zaś odgadywała temat przekazu. Następnie wspólnie omawiali istotę danego przesłania. Ciekawym doświadczeniem w tym temacie, była również historia dziewczynki przedstawiona przez naszą panią pedagog, podczas wizyty w naszej klasie. Uczniowie z zapartym tchem słuchali perypetii i tego co bohaterka przeżywa. Okazało się, że często my sami jesteśmy w podobnych sytuacjach i takie też stwarzamy. Mamy nadzieję, że każdy zrozumiał, jak ważne są pozytywne relacje między ludźmi małymi i dużym.