WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

W dniach 5-7 czerwca 31 uczniów naszej szkoły pod opieką 3 nauczycieli wyjechało do Wrocławia.
Pierwszego dnia nasze zwiedzanie miasta zaczęło się od wizyty na Rynku Głównym, skąd spacerkiem przeszliśmy do wieży Marii Magdaleny i wdrapaliśmy się na Kładkę Pokutnic, podziwiając stamtąd panoramę Wrocławia. Spacerując dalej urokliwymi uliczkami dotarliśmy do Ossolineum, gdzie w cieniu dziedzińca biblioteki odpoczęliśmy w ten gorący dzień. Ciekawym miejscem na Rynku okazały się Jatki, gdzie znajdują się jedyne na świecie rzeźby poświęcone zwierzętom rzeźnym. Stamtąd ruszyliśmy w kierunku Rotundy Panoramy Racławickiej.
Drugiego dnia najważniejszym punktem dnia było zwiedzenie Zoo i Afrykanarium, gdzie wiele wrażeń dostarczyły nam rekiny, pingwiny i foki.
Trzeciego dnia ciekawostką było zwiedzanie Hydropolis – miejsca, gdzie wyjaśnione są wszelkie tajniki związane z wodą.
Naszą wycieczkę zakończyliśmy w środę w nocy – zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń.