WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH

3 listopada uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Placówki Straży Granicznej w Huwnikach. Na miejscu czekali na nas funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy opowiedzieli nam o specyfice ich służby i specjalistycznym sprzęcie jaki dysponuje placówka. Mogliśmy w praktyce sprawdzić jakimi pojazdami funkcjonariusze wyruszają na akcje. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy śmigłowce ratujące ludziom życie. Najwięcej atrakcji dostarczyła nam jazda cysternami. Uczniom i opiekunom tak spodobał się pobyt i sprzęt, że obiecali kolejną wizytę oraz służbę w szeregach Straży Granicznej.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni funkcjonariuszom Straży Granicznej za ciepłe przyjęcie. Dziękujemy za ochronę granic Polski!