TRENINGI KARATE W NEWTONIE

Już od września trwają nasze treningi w „szkolnej sekcji” Przemyskiego Klubu Shorin-Ryu Karate w Newtonie. 👍

Pierwsi karatecy dzielnie poznają i doskonalą swoje podstawowe techniki karate, takie jak uderzenia, bloki oraz pady. Zajęcia urozmaicają nam elementy ogólnorozwojowe, gry, tory przeszkód lub podstawy gimnastyki, ale to nie wszystko… karateka musi być sprawny fizycznie, ale również musi posiadać wiedzę na temat karate i jego historii. 🙂

Karate Shorin-Ryu to karate tradycyjne wywodzące się z dworu królewskiego na Okinawie, wyspie nieopodal Japonii, która uznawana jest na świecie za kolebkę karate. Zajęcia karate to zdrowie i kondycja fizyczna, umiejętność samoobrony, rozwój osobisty, lekcja cierpliwości, koncentracji i wytrwałości. Zajęcia karate poprawiają samopoczucie oraz redukują poziom stresu. 😊 Najważniejsze jest jednak to, że karate to sztuka walki, którą można doskonalić przez całe życie.

Najodważniejsi są już z nami na macie, ale nasza „szkolna sekcja” nadal otwarta jest na nowych adeptów karate! 👍 🥋