MIKOŁAJKOWA MATEMATYKA

Dnia 6 grudnia do klasy 5a, 7a i 8a na lekcję matematyki przybył Święty Mikołaj. Uczniowie zostali obdarowani słodkościami oraz bonami matematycznymi, w których zostały ukryte niespodzianki pod kodami QR. Kody zawierały jedną z niespodzianek: 5 minut z zeszytem podczas sprawdzianu lub nie piszę kartkówki. Podczas skanowania niespodzianek wszystkim towarzyszyły ogromne emocje.

Dalsza część lekcji przebiegła w mikołajkowej atmosferze. Rozwiązywaliśmy zadania, w których głównym motywem były Święty Mikołaj oraz jego pomocnicy tzn. Elfy. Zadania były zaszyfrowane kodem QR. W przypadku klasy 8a zadania dotyczyły potęg i pierwiastków i pozwalały odpowiedzieć na pytania:

  • Co robi matematyk w święta?
  • Dlaczego choinka nie je kolacji wigilijnej?
  • Czym się różnią święta w USA od świąt w Polsce?

Więcej w galerii filmowej:
https://www.canva.com/design/DAF2ai806vo/Ey27ErXZm66JWkIby-gNdA/watch