PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość,
a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

Irena Kuklewicz

16 stycznia uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość rozpoczęła się od uważnego słuchania wiersza „Jestem sobie Baj”. Następnie pierwszaki rozwiązywały zagadki, zadania, łamigłówki oraz układały puzzle sprawdzające ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Z każdego zadania wywiązali się wspaniale. Z uwagą wysłuchali próśb książki i z pełnym zaangażowaniem złożyli uroczyste przyrzeczenie. Obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Chcemy żeby biblioteka kojarzyła się naszym najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.