PROJEKT EDUKACYJNY KLASY 3

Uczniowie klasy 3a biorą udział w projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci „W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?”.

Pierwsze zajęcia miały na celu integrację zespołu klasowego, wdrażały uczniów do pracy w zespole i oswajały dzieci z ich emocjami. Kolejne związane były związane z tematyką projektu. Uczniowie prowadzili obserwacje i doświadczenia przyswajające podstawowe informacje o przestrzeni kosmicznej. Poznawali planety Układu Słonecznego. Podczas kreatywnych zajęć próbowali odpowiedzieć na pytania:

  • Czy gwiazdy naprawdę spadają?
  • Dlaczego Księżyc czasami wygląda jak rogalik?
  • Dlaczego istnieją strefy czasowe?
  • Dlaczego jabłko spada?

Realizowany przez nas projekt wzmacnia umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia oraz rozwija ciekawość uczniów.